دانشگاه های ترکیه

1. فرصت های آموزش عالی با کیفیت

  • ترکیه دومین کشور در جهان در دسترسی به آموزش عالی با نرخ تحصیل 94.2 درصد است. ترکیه درگیر در منطقه آموزش عالی اروپا، فرآیند بولونیا را به روشی عالی اجرا می کند. گزارش بولونیای ترکیه 5 از 5 است. بنابراین، دیپلمی که از دانشگاهی در ترکیه دریافت می کنید در تمام کشورهای اروپایی به رسمیت شناخته می شود! به عنوان یک سیستم اعتبار دوره، ECTS مطابق با اروپا اعمال می شود و به همه دانشجویان یک مکمل دیپلم داده می شود. علاوه بر این، ترکیه یکی از موفق ترین کشورهای شرکت کننده در برنامه های مبادله تحت برنامه Erasmus + است. علاوه بر اراسموس، برنامه های مبادله ای زیادی مانند مولانا و فارابی در ترکیه وجود دارد دانشجویان و اساتید حمایت می کند.

2. دانشگاه و تنوع رشته ها

  • 207 دانشگاه در ترکیه با 82 میلیون نفر جمعیت وجود دارد. تعداد دانش آموزان نزدیک به 8 میلیون نفر است. با این تعداد دانشجو، ترکیه اولین کشوری است که بیشترین دانشجو را در منطقه آموزش عالی اروپا دارد. نزدیک به 60000 برنامه مختلف در 207 دانشگاه وجود دارد. در چنین تنوعی حتماً برای خود دانشگاه و رشته پیدا خواهید کرد.

3. ترکیه کشوری دانشجویی

  • ترکیه با داشتن حداقل یک دانشگاه در هر شهر، دقیقا کشور دانشجویی است! باشگاه‌های اجتماعی، تیم‌های ورزشی و رویدادهای فرهنگی در هر دانشگاهی دانشجویان را گرد هم می‌آورند و جغرافیای دور را نزدیک می‌سازند. با ورود به ترکیه متوجه می شوید که فعال ترین نقاط شهر مکان هایی است که دانش آموزان در آن معاشرت می کنند! به لطف کافه‌ها، رستوران‌ها و کتابخانه‌هایی که دانش‌آموزان در آن می‌گذرند، شهرها ۲۴ ساعته زندگی می‌کنند.

4. فضا های دانشگاهی با فن آوری مدرن

  • در بسیاری از دانشگاه های ترکیه، یک زندگی مدرن و راحت را تجربه خواهید کرد، مجهز به آخرین فناوری.