دانشگاه های قبرس شمالی

قبرس شمالی در یک نگاه

 • قبرس شرقی‌ترین جزایر مدیترانه و سومین جزیره بزرگ در منطقه پس از سیسیل و ساردینیا در دریای مدیترانه است.
 • نزدیکترین نقاط ساحلی ترکیه، سوریه و مصر است.
 • ترکی زبان رسمی قبرس شمالی است، اما انگلیسی نیز به طور گسترده مورد استفاده و درک قرار می گیرد.
 • قبرس شمالی یک کشور سکولار و بدون مذهب رسمی است، اگرچه 98 درصد از جمعیت آن مسلمان هستند. مارونی‌های کاتولیک، یونانی‌های قبرس ارتدوکس، بهائیان، تعداد کمی از آنگلیکان‌ها و دیگران 2 درصد باقی‌مانده را تشکیل می‌دهند.
  جغرافیای قبرس شمالی با ترکیبی منحصر به فرد از کوه ها، دشت ها و سواحل مشخص می شود. رشته کوه گیرنه (Besparmak / پنج انگشت)، با قله های سنگ آهک دندانه دار باشکوه، که بلندترین آنها کوه ایچوا با ارتفاع 3357 فوت است، در امتداد بیشتر خط ساحلی شمالی از پس زمینه ای خیره کننده قرار دارد.
 • در جنوب رشته کوه گیرنه، نیکوزیا (Lefkosa)، پایتخت قبرس شمالی، قرار دارد که از طریق آن مرز می گذرد، یا به نام «خط سبز» که شمال را از قبرس جنوبی جدا می کند.
  مراکز عمده دیگر عبارتند از تفرجگاه های توریستی فاماگوستا (Magusa)، گیرنه (Girne)، و مرکز مرکبات Guzelyurt (Morphou).
 • جمعیت کل قبرس شمالی حدود 320000 نفر است.
 • دولت رسمی حاکم، جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) در سال 1983 تأسیس شد.
 • پروازهای برنامه ریزی شده روزانه از پایتخت های اروپای مرکزی، آسیایی و آفریقا و از شهرهای بزرگ ترکیه به فرودگاه ارجان در قبرس شمالی انجام می شود. قایق‌های کشتی نیز از بنادر ترکیه استانبول، آنتالیا، آلانیا، مرسین و تاشوچو حرکت می‌کنند. از حیفا، اسرائیل؛ و لاذقیه سوریه تا بنادر قبرس شمالی فاماگوستا و گیرنه.
 • شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا (EU)، ترکیه، ایالات متحده آمریکا، کانادا، مکزیک، اسرائیل، ژاپن، سنگاپور، سوئیس، ایسلند، نروژ، استرالیا، نیوزیلند و بسیاری از کشورهای دیگر برای بازدید از قبرس شمالی نیازی به ویزا ندارند.
 • صنایع عمده در قبرس شمالی گردشگری، آموزش و کشاورزی است که همگی به بخش خدمات تعلق دارند. بیش از 101000 دانشجو در حال حاضر در 16 دانشگاه اصلی در قبرس شمالی ثبت نام کرده اند.
 • شامل دانشگاه قبرس :
 1. مدیترانه شرقی 
 2. آدا کنت
 3. آمریکایی گیرنه
 4. خاور نزدیک ( دانشگاه NEU ) 
 5. دانشگاه بین المللی قبرس ( دانشگاه CIU )
 6. دانشگاه فاینال

برای دانشجویان بین المللی، دانشگاه های قبرس شمالی گزینه ی مناسبی است . دانستن در مورد دانشگاه های قبرس شمالی پس از یادگیری در مورد مزایای زندگی در آنجا بسیار مهم است، زیرا آموزش عالی فرصت هایی را برای توسعه حرفه ای و شخصی ارائه می دهد. دانشگاه های ذکر شده در زیر تعدادی از بزرگترین و شناخته شده ترین دانشگاه های قبرس شمالی هستند.

eastern mediterranean university

دانشگاه مدیترانه شرقی ( دانشگاه EMU)

یکی از موسسات با رتبه برتر و شناخته شده در قبرس شمالی، دانشگاه مدیترانه شرقی ( دانشگاه EMU) است.

دانشگاه مدیترانه شرقی ( دانشگاه EMU):

EMU با زیرساخت های بسیار توسعه یافته، کادر علمی برجسته، 16000 دانشجو از 110 و 1100 دانشگاهی از 35 کشور مختلف، برنامه های با کیفیت انگلیسی، فرصت یادگیری زبان خارجی دوم، برنامه های تبادل دانشجو، فرصت های غنی برای مشاغل بین المللی خود را آماده می کند. فعالیت های ورزشی، اجتماعی و فرهنگی، اعتبارنامه های بین المللی، زمینه تدریس بین المللی، و مدرک معتبر در سراسر جهان.